حمید عسگری برای صندلی​های خالی کنسرت اجرا کرد

February 28th, 2010
در دومین شب از جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، گروه «کُما» به‌خوانندگی حمید عسگری ، در سالن‌ همایش‌های برج میلاد به روی صحنه رفت.

□ □ □

کنسرت حمید عسگری شنبه شب در حالی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد که در سئانس اول آن نیمی از سالن خالی بود و مسؤولان برگزاری همه حاضران را در وسط سالن جمع کردند تا خالی بودن خیلی به چشم نیاید.

از برنامه‌هایی که انتظار می‌رفت با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شود کنسرت حمید عسگری در مرکز همایش‌های برج میلاد بود. اما این برنامه علیرغم تصور برگزارکنندگان، خود حمید عسگری و حتی مخاطبان در حالیکه در سئانس اول نیمی از صندلی‌های طبقه همکف و تمام طبقه بالای سالن اصلی همایش‌های برج میلاد خالی بود، اجرا شد.

این موضوع ناراحتی و تعجب عسگری را برانگیخت تا آنجا که در ابتدای اجرا گفت: «من در طی این چهار سال که کنسرت اجرا می‌کنم هیچوقت با چنین شرایط و چنین سالن خالی مواجه نشدم.»

او در ادامه گفت: «البته تعداد مخاطبان برای من مهم نیست و حتی اگر فقط یک نفر برای شنیدن کنسرت آمده بود، باز هم من آن را با همین کیفیت اجرا می‌کردم.»

عسگری که بیشتر قطعات آلبوم‌های کمای 1 و 2 را اجرا کرد با تشویق مخاطبان حاضر مواجه شد ولی تا آخر برنامه بارها به بی‌نظمی‌هایی که باعث خالی ماندن سالن و فروش نرفتن بلیت‌های کنسرت شده اشاره کرد.

خبرآنلاین

February 28th, 2010

خوان مارتین نوازنده مشهور سبک فلامنکو اسپانیا ،در اولین شب بیست و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار وزارت کشور به روی صحنه رفت.

حاشیه​های کنسرت خوان مارتین در تهران

February 28th, 2010
خوان مارتین، نوازنده شهیر اسپانیایی گیتار در اولین شب بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در شرایط دشوار و نامناسبی برنامه اجرا کرد.

گیتارنوازی خوان مارتین، هنرمند اسپانیایی و نوازنده گیتار فلامنکو شب گذشته در تالار بزرگ کشور در حالی برگزار شد که بیش از نیمی از صندلی‌های سالن توسط افرادی که بلیت مهمان داشتند پر شده بود. خوان مارتین جمعه شب بارانی را با قطعاتی از فلامینکو چون «تارنتا»، «رومبا»، «تهران فلامنکو بلوز»، یکی از قطعات «خولیو»، قطعه‌ای یادآور حضور اسلام در آندلس و قطعه‌ای به یاد سربازان اسپانیایی برای موسیقی‌دوستان به یادماندنی کرد.

اما این اجرا حاشیه‌هایی هم داشت. مارتین پیش از اجرای هر قطعه به زبان انگلیسی به طور مختصر نکات مربوط به آن قطعه را برای مردم توضیح می‌داد و حضور نداشتن مترجم در کنارش باعث می‌شد حاضران یا از اطرافیان برای ترجمه کمک بگیرند یا با نگاهی بلاتکلیف و ناشی از نفهمیدن حرف‌های نوازنده به او چشم بدوزند و در انتظار اجرا باشند. البته وجود نداشتن بروشور و یا یک برگه کوچک که برای مهمانان توضیح بدهد قرار است شاهد چه چیزی باشند هم به این بلاتکلیفی مخاطب و نوازنده کمک می‌کرد.

از صحنه شلوغ و به‌هم ریخته تالار بزرگ کشور و صندلی‌های روی هم چیده شده و تریبون بی‌استفاده کنار صحنه و نورپردازی سردستی و کیفیت صدای نامناسب برای اجرا و رفت‌وآمدهای مکرر مقابل صحنه و در طول اجرا که بگذریم، از صندلی نوازنده بزرگ فلامنکو واقعا نمی‌توان گذشت. بسیاری از مخاطبان معترف بودند صندلی که آن‌ها بر رویش نشستند به مراتب راحت‌تر از صندلی خوان مارتین بود که بارها او را مجبور به جابه‌جایی می‌کرد و شرایط سختی را برای نواختن ایجاد کرده بود.

خبرآنلاین

February 23rd, 2010
«خوان مارتین» گیتاریست اسپانیایی وارد تهران شد

«خوان مارتین»؛گیتارسیت شهیر اسپانیایی برای اجرا در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، بامداد دوشنبه – سوم اسفندماه – وارد تهران شد.

،خوان مارتین در جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تهران وشیراز برنامه اجرا می‌کند.
اولین برنامه این هنرمند گیتار فلامیکو در روز نخست جشنواره در هفته اسفندماه در تالار بزرگ کشور و دومین اجرای او روز یکشنبه نهم اسفندماه در شیراز است.

□ □ □

خوان مارتین(juan martin) نواختن گیتار فلامنگو را در مبدا فلامنکو یعنی آندولس در جنوب اسپانیا فراگرفت و در 18 سالگی برای کسب مهارتهای بیشتر به مادرید رفت تا از هنر و تجربیات گیتاریست مشهوری مانند نینو ریکادو بهره بگیرد .آغاز آشنایی و دوستی خوان مارتین با پاکود لوسیا به همین سالها برمی‌گردد.
این هنرمند و نوازنده پرآوازه، چندی پیش در رای‌گیری مجله Guitar player برای دو سال متوالی به عنوان نوازنده برتر گیتار فلامینکو به جهان شناخته شد و دو بار هم در فستیوال مونترال به عنوان نوازنده برتر انتخاب شده است.
خوان مارتین تاکنون دهها اثر موسیقایی ضبط و منتشر کرده است و کنسرتهای مختلفی در نقاط مختلف جهان از جمله هلند،آلمان،هنگ گنگ،انگلستان،اسپانیا،ایرلند،آمریکا،کانادا و …..برگزار کرده است.
کتاب معروف و پرفروش «متد آموزش گیتار فلامنگو» به همراه نوار کاستی که خوان مارتین شش سال برای تالیف آن وقت صرف کرده است،به زبان‌های مختلف فارسی،چینی،روسی و فرانسه ترجمه شده است وبه عنوان کتاب متد آموزشی در کشورهای مختلف تدریس می‌شود.
گیتار فلامیگو و روش تدریس آن در ایران نیز با نام خوان مارتین همراه است.

February 21st, 2010

بلوار کشاورز – چهارراه وصال

February 20th, 2010

February 16th, 2010

February 2nd, 2010

ابراهیم حاتمی کیا بعد از گرفتن سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر

February 2nd, 2010

ابراهیم حاتمی کیا سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را برای فیلم “به رنگ ارغوان” گرفت

February 1st, 2010

مصطفی زمانی در نشست مطبوعاتی فیلم “آل” به کارگردانی بهرام بهرامیان

می خواهم در طرح 1000 تومانی محک شرکت کنم