November 17th, 2009

نمایش و موسیقی ملی سنتی جمهوری کره در تئاتر شهر

فرش قرمز به سبک ایرانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

November 14th, 2009


مراسم فرش قرمز و افتتاحیه رسمی فیلم «محاکمه در خیابان» بیست و هفتمین فیلم بلند سینمایی مسعود کیمیایی در سینما ناهید واقع در خیابان شکوفه با حضور عوامل این فیلم برگزار شد
_ _ _
* حاشیه‌های مراسم

شلوغی، ازدحام، فریاد و درگیری از جمله حاشیه‌های مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی محاکمه در خیابان بود که برای دقایقی لحظات تاسف‌باری را چه در خیابان شکوفه و چه در سالن سینما رقم زد.

برخی از حاضرین در سینما عنوان می‌کردند که برای حضور در این مراسم 15 هزار تومان و برخی دیگر 10 هزار تومان بلیط تهیه کرده‌اند که بلیط های 15 هزار تومانی مربوط به طبقه پایین و بلیط‌های 10 هزار تومانی مربوط به طبقه بالا بود. هر چند که 1500 نفر جمعیت در سالن 400 نفره سینما ناهید حضور یافته بودند که این مسئله باعث مشکلات زیادی برای برگزار کنندگان مراسم نیز شده بود.

استقبال بسیار زیاد مردم از این مراسم فرش قرمز باعث ازدحام بسیار زیادی در جلوی درب ورودی سینما ناهید شده بود به طوریکه چندین خیابان منتهی به خیابان شکوفه و 17 شهریور ترافیک شدیدی پیدا کرده بودند و این مسئله خودروهای عبوری را بسیار کلافه کرده بود و باعث درگیری‌های پراکنده‌ای بین مردم و خودروها شد.

میزان حضور جمعیت در سالن به حدی بود که بسیاری از خبرنگاران جای مناسبی برای نشستن پیدا نکردند و یا ایستاده و یا بر روی زمین و یا بر روی صندلی‌های پلاستیکی مراسم را پوشش دادند. البته برگزار کنندگان مراسم تقصیر چندانی نداشتند چرا که موج اول جمعیت که وارد سینما شد از دست محافظان کاملا در رفت و همین مسئله کار را بسیار سخت کرده بود.

رضا یزدانی در این مراسم به اجرای سه قطعه موسیقی پرداخت که قطعات موسیقی فیلمهای حکم، رئیس و محاکمه در خیابان را اجرا کرد و با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شد.

از سوی برگزار کنندگان مراسم چندین بار عنوان شد که اولین مراسم فرش قرمز سینمای ایران در حالیکه چندی پیش برای نمایش فیلم سینمای بی‌پولی بهرام رادان در پردیس سینما ملت یک چنین فرش قرمزی را برپا کرده بود و حتی در دهه هفتاد نیز برخی از تهیه کنندگان مشهور سینما برای فیلمهای بزرگ خود مراسم فرش قرمز برگزار می‌کردندکه به نظر می‌رسد این نکته از نظر دوستان غافل مانده بود.

بیشترین تشویق‌ها در بین بازیگران فیلم متوجه پولاد کیمیایی، حامد بهداد و نیکی کریمی بود چرا که حاضران با هر بار دیدن اسم این سه بازیگر آنها را به شدت تشویق می‌کردند.

برای مراسم فرش قرمز چهار خودروی لیموزین پژو درنظر گرفته شده بود که البته با وجود ازدحام بسیار زیاد جمعیت با مشکلات زیادی این خودروها توانستند سرنشینان خود را بر روی فرش قرمز پیاده کنند.

تیم محافظت مراسم همگی کت و شلوارهای یکدست مشکی رنگ به تن داشتند که 15 محافظ حرفه‌ای و نیمه مسلح این مراسم را کنترل می‌کردند اما با شروع نمایش فیلم یادشان رفت که باید به محافظت از سالن می‌پرداختند و هر کدامشان در گوشه‌ای مشغول تماشای فیلم بودند.

فارس

می خواهم در طرح 1000 تومانی محک شرکت کنم